Bilgisayar İle İlgili Herşey...!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Teknoloji Tutkunu...! Admin:ByCrAzY ve ßyHeRo..!

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Ekran Kartı Overclock..!

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Ekran Kartı Overclock..! Empty
MesajKonu: Ekran Kartı Overclock..!   Ekran Kartı Overclock..! Icon_minitimeC.tesi Ocak 29, 2011 2:35 am

Evet sistemimizi overclock etmiş olduk.Tabi bununla yetinmeyebilirsinizEkran kartınızıda overclock etmek isteyebilirsinizBunuda yapmak için çeşitli yollar varKartınıza göre değişen Ati yada nvidiaÇeşitli programlar ile ekran kartlarınıda overclock etmek mümkünAti kartlar için ati tool oldukça kullanışlıdır

ti tool'u sistemimize kurduktan sonra çalıştırdığımızda karşımıza programın gördüğünüz arayüzü çıkıyor9800xt kartım default değerlerinde ve bunu overclock etmek için hem ram hemde core-gpu (çekirdek)hızlarını yükseltiyoruzTabi bunuda aynı cpu overclock'undaki gibi yavaş yavaş deneyerek yapıyoruz

Ekran Kartı Overclock..! 570

Resimde görüldüğü gibi en yüksek stabil ve artifactsız değeri (görüntüde bozulmalar olmaksızın) bulduktan sonra o ayarda kullanıyoruz

Nvidia kartlarda da çeşitli programlar varRiva tuner,coolbits vsgibi Ben en pratik olanından bahsedeceğimYani coolbits'dencoolbits bir reg dosyası olup üzerine tıklandığında windowsumuzun (registry) kayıt defterine yerleşince nvidia ekran kartı sürücümüzün ayarlar bölümüne

Ekran Kartı Overclock..! 571

Clock frequencies adı altında bir seçenek eklenecekBuradan ram ve core hızlarını ayrı ayrı ayarlamamız mümkün

Coolbits size yeterli gelmeyebilirO zaman farklı programlar deneyebilirsiniz
Ben programlar için link vermiyorum çünkü sürekli güncelleniyorlar Zaten google da aratınca bir sürü link bulunabiliyor

Evet kısaca ekran kartına overclock'uda anlatmaya çalıştımTabi overclock hadisesi sadece bu kadar değilSizi ilerki dönemlerde bunlar kesmeyebilir, o zaman vmod olaylarınada girmek isteyebilirsinizBu farklı bir hadise ve bununla ilgili benimde dahil bir çok arkadaşımızın çalışmaları varHer kartın, her boardun mod şekli farklı o yüzden mod olayını alakalı topiklerden takip etmenizi öneririmBu topiğe bunuda eklersek iyice karışır durumO yüzden bu topik böylece kalsın

Faydalı olacağını ümit ediyorum:Yalnız bir kez daha hatırlatmakta yarar varOverclock riskli bir iştir ve riski sadece yapan kişiye aittir
https://overclock.hareketforum.net

Ekran Kartı Overclock..!
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Overclock NasıL YapıLıR..!